Реферат: С. Гулак-Артемовський (1813—1873). «Запорожець за Дунаєм»
Семен Степанович Гулак-Артемовський — видатний співак, автор невмирущої опери «Запорожець за Дунаєм» — народився 4(16) лютого 1813 року в Городищі на Черкащині у сім'ї священика. З дитинства він виявив здібності до музики, мав прекрасний голос (дискант) і добре співав. Одинадцяти років його віддали до духовного училища в Києві, а 1835 року зарахували до семінарії. Семена не так цікавили обов'язкові предмети в тих учбових закладах, як хоровий спів. Він став постійним учасником хору, його кращим солістом.
Саме через спів відбулося знайомство юнака з великим російським композитором М. І. Глинкою. Ця зустріч у 1838 році докорінно змінила життя Гулака-Артемовського. Завдяки Глинці він стає професіональним оперним співаком. Глинка привозить майбутнього композитора до Петербурга і протягом кількох місяців займається з ним, а 1839 року відсилає Гулака-Артемовського продовжувати навчання в Італії.
Безкоштовно скачати реферат "С. Гулак-Артемовський (1813—1873). «Запорожець за Дунаєм»" в повному обсязі
Саме через спів відбулося знайомство юнака з великим російським композитором М. І. Глинкою. Ця зустріч у 1838 році докорінно змінила життя Гулака-Артемовського. Завдяки Глинці він стає професіональним оперним співаком. Глинка привозить майбутнього композитора до Петербурга і протягом кількох місяців займається з ним, а 1839 року відсилає Гулака-Артемовського продовжувати навчання в Італії.
Безкоштовно скачати реферат "С. Гулак-Артемовський (1813—1873). «Запорожець за Дунаєм»" в повному обсязі
|
Пошук рефератів за алфавітом
1. Реферат: Східний гороскоп В епоху Середнього царства (2052-1786 р. до н.е.) були розроблені діагональні календарі (декани). Декани - це зоряний годинник, що служив для визначення часу по зірках (зрозуміло, ... 2. Реферат: Схоластика Ще у кінці V — на початку VI ст. склалася система освіти Середньовіччя. В школах викладання будується відповідно до системи "семи вільних мистецтв", але в обмеженому вигляді — трьо... 3. Реферат: США - Канада Дві величезні держави, межуючи одна з одною, зберігають і подібність, і відмінність. Це демократичні країни, обидві підтримують систему вільного підприємництва. Національні цикли д... 4. Реферат: США в межвоенный период (1919-1939) Первая мировая война привела к кардинальным изменениям на политической и экономической арене мира. Мировая война предъявила небывалые требования к экономике. Она поглотила 1/3 мате... 5. Реферат: США у 60-70-х роках Вже в перші роки правління республіканців США були вражені економічною кризою. Особливістю цієї циклічної кризи перевиробництва (1969- 1970 рр.) було те, що скорочення виробництва ... 6. Реферат: США у 60-70-х рр. У 60-і роки рух за громадянські права збігся з початком масового руху соціального протесту. Тоді школу закінчило чисельне покоління американців, яке народилося після війни. Це було... 7. Реферат: США у міжвоєнний період Після закінчення першої світової війни США взяли курс на посилення свого впливу на світову політику й економіку. Для реалізації цих намірів вони намагалися використати Паризьку кон... 8. Реферат: США у післявоєнний період Після завершення Першої світової війни США опинилися у надзвичайно сприятливому становищі. На відміну від європейських держав США не зазнали значних воєнних руйнувань. Монополії от... 9. Реферат: Сэр Фрэнсис Дрейк Самый известный англичанин своего времени, Дрейк захватил огромное количество ценных трофеев. Мореплаватель высшего класса, он был вторым капитаном, совершившим кругосветное плаван... 10. Реферат: С чего начинается дружба С другой стороны, дети этого возраста чрезвычайно любознательны и все мало знакомые объекты стремятся исследовать характерными для них практическими способами: потрогать, повертеть...
11. Реферат: С. Гулак-Артемовський (1813—1873). «Запорожець за Дунаєм»
Семен Степанович Гулак-Артемовський — видатний співак, автор невмирущої опери «Запорожець за Дунаєм» — народився 4(16) лютого 1813 року в Городищі на Черкащині у сім'ї священика. З... 12. Реферат: С.М. Эйзенштейн Сергей Михайлович Эйзенштейн родился в семье архитектора в Риге. Увлечённый революцией, он бросил архитектурный факультет и ушёл на гражданскую войну. В частях Красной Армии он нач... 13. Реферат: С.П. Королев Необходимые условия для настоящей работы по освоению космоса были созданы лишь после 1953 года. И они дали определенный эффект. В 1957 году на орбиту вокруг Земли был выведен первы... 14. Реферат: Садово-парковое искусство Индии Садово-парковое искусство - одно из древнейших в Индии. На печатях, найденных в Мохенджо - Даро и Хараме - и относящихся к третьему тысячелетию до нашей эры, нанесены изображения д... 15. Реферат: Садово-парковое искусство Китая и Японии В Китае сады делали путём совершенствования, эстетической доработки красивых уголков живой природы. Своеобразное понимание природы в садово-парковом искусстве Китая, одного из самы... 16. Реферат: Сайт "В Контакте" Ни для кого не секрет, что социальные сети сейчас переживают период бурного роста. Повсеместно высказываются предположения, что к началу 2008 года социальная сеть «В контакте» войд... 17. Реферат: Сакральна дерев’яна архітектура Покуття Церкви клали завжди на найкращому і найвищому місці. Саме спорудження храму згодом переросло в справжнє дійство. Тому художники й теслярі втілили високі мистецькі уподобання народу... 18. Реферат: Саладин (Салах ад-Дин) Саладин, Салах ад-Дин Юсуф Ибн Айюб (по арабски Салах ад-Дин означает "Честь Веры"), (1138 - 1193), первый султан Египта из династии Айюбидов. Родился в Текрите (современный Ирак).... 19. Реферат: Самовоспитание в педагогике Миллионы лет существует мир. Многое изменилось в нем, стало совершенно другим. Но все же есть что-то неприходящее, вечное, что было и будет всегда. Ведь всегда будут рож-даться, жи... 20. Реферат: Самоконтроль занимающихся физическими упражнениями Самоконтроль – это регулярное наблюдение спортсмена за состоянием своего здоровья и физическим развитием и их изменениями под влиянием занятий физической культурой и спортом. Само... 21. Реферат: Самоконтроль занимающихся физическими упражнениями (для освобожденных) Весьма простым и широко распространенным методом наблюдения за деятельностью сердечно-сосудистой системы является исследование пульса. Наблюдение за пульсом не представляет никаки... |