Народні казки

Українська література 5 клас
“Про правду і кривду”, “Мудра дівчина”, “Про Жар-Птицю та Вовка”, “Красний Іванко і закляте місто” (на вибір)
Тематика народних казок, їхні різновиди (про звірів, фантастичні, пригодницькі тощо). Побудова казки (зачин, кінцівка). Її яскравий нацiональний колорит. Народне уявлення про добро і зло в казці. Аналіз фантастичного і реального, смішного і страшного, красивого і потворного в казках.
Після закінчення вивчення теми:
Знати зміст українських казок. Розуміти особливість побудови народної казки, роль у ній фантастичного елементу.
Вміти виразно і вдумливо читати казки, переказувати їх. Характеризувати казкових героїв, аналізувати реальне і фантастичне в казках. Переказувати народні уявлення про добро і зло, красиве і потворне, смішне і страшне (на основі текстів казок). Вміти висловлювати власні міркування про зміст казок, проводити аналогії з сучасним життям.
Осмислення постійної присутності в житті, в душі людини добра і зла, красивого і потворного.
Розвиток творчих здібностей (уяви, фантазії, прагнення експериментувати).


Вам можуть знадобитися:

Реферат: Народні казки, як засіб виховання культури поведінки дітей старшого шкільного віку

Реферат з культури та культурології

Представления ребенка о "мужественности" и "женственности" и о мере своего собственного соответствия этим критериям зависят от культурных норм и влияния окружающих людей. Девяностые годы вели в моду эстетику суровой правды жизни, сексуальной альтернативы взамен лоска и культа здоровых семейных ценностей восьмидесятых. Традиционная система взаимоотношений полов и связанная с ней дифференциация пол...