Реферат: Рослини: визначення, історія походження



Так і хочеться відповісти на це запитання: рослина - це те, що росте. Це, звичайно, не наукова відповідь, але одну з найважливіших рис усіх рослин ви вгадали правильно. Рослина постійно збільшує масу свого тіла. Клітини, розташовані на кінчиках стебел та коренів, діляться постійно, вони «працюють» упродовж цілого життя рослини.

З досвіду ми знаємо: досягнувши певної товщини, дерево перестає рости. Але таке обмеження життєвого простору рослині не вигідне: клітини камбію все одно діляться, хоча й можуть надовго завмирати.

Усі рослини мають подібні «пристрої» для живлення. Вони всмоктують мінеральні речовини з водних розчинів. Чим більше галузиться і росте коріння, тим краще воно живить рослину.

Рослини, на відміну від тварин, малорухомі. Вони можуть пересуватися, але в інший спосіб. Ліани обвивають опори та іноді «перелізають» з одного місця на інше. Соняшник повертає свою квітку слідом за сонцем. Квітка розкриває та закриває свої пелюстки. Але у більшості рослини живуть на одному місці все своє життя (а це іноді сотні, і навіть тисячі років, як хвойні рослини, гінко білоба тощо).

Та головна відмінність рослини від усього живого, головне її призначення на Землі - це здатність до фотосинтезу. У процесі фотосинтезу при взаємодії сонячного світла, води та вуглекислого газу утворюються кисень та складні органічні речовини, такі, як білки та нуклеїнові кислоти. Фотосинтез відбувається лише вдень, при сонячному світлі, у кожному зеленому листочку, травинці і навіть у водоростях, що плавають у товщі води в океанах або прикріплені до дна. До фотосинтезу здатні всі організми, що містять зелений пігмент хлорофіл і групу жовтих пігментів каротиноїдів.

Безкоштовно скачати реферат "Рослини: визначення, історія походження" в повному обсязі